Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Uroda Zdrowie

Pielęgnacja mikrocieniowania

Po pierwszym zabiegu będziesz musiał przeprowadzić pielęgnację, która zwykle trwa 3-4 tygodnie lub 4-6 tygodni, aby nastąpiło pełne wygojenie.

Po wygojeniu będziesz musiała wykonać drugi zabieg, aby poprawić pierwszy wynik i zapewnić równomierne rozłożenie koloru oraz – w razie potrzeby – rozjaśnić i udoskonalić modelowanie. Jest to zasadnicza część procesu i powinna być uważana za krok drugi w pierwszym doświadczeniu z mikrocieniowaniem.

Sprawdź: lipoliza iniekcyjna Dąbrowa Górnicza

Pielęgnacja po zabiegu odgrywa niezwykle ważną rolę w uzyskiwaniu efektów mikrocieniowania. Jeśli nie zwrócisz bacznej uwagi na instrukcje swoich lekarzy/kosmetologów, możesz zrujnować lub znacznie zmniejszyć piękny efekt, na który zainwestowałaś pieniądze.

Oto kilka kluczowych punktów, których należy się trzymać. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z wytycznymi dostarczonymi Ci po leczeniu. Kosmetolog dokona indywidualnych ocen, które mogą mieć szczególne zastosowanie do Twojego typu skóry i stylu życia.

  • Nie zmocz brwi. Postępuj zgodnie z procedurami czyszczenia po zabiegu zgodnie z zaleceniami przez cały okres gojenia.
  • Nie skub, nie pocieraj ani nie drap brwi, może to zakłócić retencję pigmentu i zepsuć efekt końcowy
  • Zachowaj szczególną ostrożność podczas kąpieli pod prysznicem, aby brwi były suche lub wybierz ostrożną kąpiel w celu umycia włosów
  • Nie ćwicz, aby nadmiernie się nie spocić, nie korzystaj z łaźni parowych lub wanien z hydromasażem. Zwiększona potliwość będzie zakłócać retencję pigmentu.
  • Nie nakładaj makijażu ani nie używaj produktów do pielęgnacji skóry na twarzy, które zawierają kwasy, retinol lub inne wysoce aktywne składniki złuszczające
  • Pozwól, aby naturalny proces strupu zachodził samoistnie, nie odrywaj strupa, ponieważ może to również unieść pigment, powodując niejednolite wyniki
  • Nie chodź pływać i unikaj ekspozycji na słońce, w tym solarium. Jeśli to konieczne, aby wyjść na zewnątrz, załóż czapkę lub daszek, aby ocieniać i chronić brwi.
  • Używaj tylko maści leczniczej oszczędnie zgodnie z zaleceniami artysty, jeśli jest to zalecane
  • Unikaj spania na brzuchu lub bokach, ponieważ może to również usunąć pigment z powodu zagnieceń na skórze