Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Mieszkania, które zostały sprzedane w Gdańsku. Widać bogatą dzielnicę z lotu ptaka. Baseny, samochody itd.
Dom i ogród

Sprzedaj mieszkanie, jeśli…

Twój najemca przestał płacić czynsz. To powie Ci każdy rozsądny człowiek. Mając tak wiele na głowie, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest niepłacący czynszu lokator. Zmuszanie ludzi do wyrzucania swoich ciężko zarobionych pieniędzy nie jest wymarzonym zajęciem dla nikogo. A Ty masz również swoje własne finanse do rozważenia.

“Sprzedaj mieszkanie i problem z głowy” z pewnością przychodzą Ci myśli, jednak musisz wiedzieć, że to wcale tak nie musi wyglądać. Tak naprawdę wiele osób dałoby sobie radę – wystarczy ruszyć głową.

Opóźnienie w zapłacie czynszu jest częstym problemem, z którym borykają się wynajmujący, ale radzenie sobie z lokatorem zalegającym z czynszem nie musi być koszmarem, jakim się początkowo wydaje. Niepłacenie czynszu jest ryzykiem, które podejmuje każdy wynajmujący, ale można sobie z nim poradzić, jeśli rozumie się swoje możliwości i ma się jasny plan działania.

 

Zanim pomyślisz “sprzedaj mieszkanie” – porozmawiaj z lokatorem

Nie pojawiaj się bez zapowiedzi. Nie dzwoń do nich 30 razy z rzędu. Nie wysyłaj im gniewnych wiadomości tekstowych. Kiedy mówisz, upewnij się, że robisz to w sposób spokojny i profesjonalny. Agresywne konfrontacje nikomu nie pomogą.

Reklama: sprzedaj mieszkanie Gdańsk

Chcesz wiedzieć dokładnie, dlaczego płatność jest opóźniona. Może po prostu zapomnieli przelać pieniądze. A może mają chwilowy problem z przepływem gotówki. Albo może to być problem między współlokatorami we wspólnym mieszkaniu.

Przedyskutuj, czy zmiana daty lub sposobu płatności pomogłaby. Dlaczego nie zaplanować mniejszych płatności z większą częstotliwością? Albo ustanowić polecenie zapłaty, żeby nie zapomnieć?

Załatw to w taki sposób, abyś nie musiał pomyśleć do siebie “serio, sprzedaj mieszkanie” po tej rozmowie.