Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Turystyka

Żeglowanie już od dziecka?

Rodzice niekiedy chcą zapalić w dziecku tą samą pasję, która ich łączy dla żeglarstwa i zapisują je do szkół i na kursy żeglarskie po to by pociechy opanowały podstawy sztuki żeglowania po jeziorach i innych akwenach. Zdarza się tak samo, że dzieci zachęcają rodziców do tego by posłali je właśnie na takie kursy w ramach nauki nie tylko żeglowania, ale również i dyscypliny i opanowania, a zatem kilku istotnych dla każdego umiejętności, które mogą być wykorzystywane nie tylko podczas zajmowania się własnym hobby.

Takie kursy i szkoły żeglarskie działają sprawnie i pozwalają zapisywać dzieci które mają 5- 6 lat tak by już jak najwcześniej zaczęły nabierać właściwych nawyków związanych z pływaniem łódką czy w późniejszym okresie jachtem. Pierwsze rejsy żeglarskie Bałtyk, zawsze są niezapomnianym przeżyciem. Dla samych pociech frajdą jest nauka wiązania węzłów nazewnictwa związanego z takielunkiem jak również i taklowania łódek i utrzymywania ich w czystości i porządku. W pierwszym okresie nauki pojawiają się żeglarskie terminy, które będą utrwalane podczas praktyki jak zwrot przez rufę, przez dziób, zawietrzna, nawietrzna, foksal, szoty czy fok albo spinaker. Zatem jest też sporo do nauki jeżeli chodzi o samą teorię, ta jednak zawsze jest wspierana w szkołach odpowiednimi ćwiczeniami praktycznymi które przyśpieszają proces nauki.

Maluchy jak i młodzież chętnie się uczą i szybko opanowują podstawy żeglowania, które solidnie rozwijane przyczyniają się do tego że późniejsze etapy i zdobywanie kolejnych uprawnień nie są takie trudne jak by się mogło zdawać na samym początku. Jak zostało wspomniane, nauka żeglowania, to również nauka odpowiedzialności za siebie podejmowania decyzji istotnych i wymagających często refleksu, uporządkowania i dyscypliny. Stąd mówi się, że żeglarstwo jak i harcerstwo to rzeczywiście jednoczesna przyjemność i prawdziwa szkoła życia dla każdego człowieka. Nie dziwi też więc iż rodzice chętnie dzieci na takie kursy zapisują.