Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie

Wózki magazynowe – jakie są rodzaje?

Stosujemy je praktycznie wszędzie, ale szczególnie używamy je tam, gdzie przemieszczamy drobne ładunki, bądź płyny bezpiecznie zapakowane. Wyróżniamy różne rodzaje, ale do każdego zadania przyda się inny, zatem jak dobrać idealny wózek magazynowy?

Wózki magazynowe – rodzaje

Wózki do palet

Najpopularniejszym i stosowanym na co dzień jest to wózek do palet został on stworzony z myślą o paletach, nazywane są również paleciakami. Na rynku można znaleźć różne rodzaje dostosowane do ładunków lżejszych czy cięższych. Każdy rodzaj jest obsługiwany przez jednego człowieka, co zwiększa ich funkcjonalność

Wózek paletowy ręczny unoszący

Bardzo powszechnie stosowanym wózkiem magazynowym do palet jest wózek paletowy ręczny unoszący. Składa się on z wyposażonych w zestaw kołowy wideł oraz rączki z dźwignią, która umożliwia uniesienie ładunku do wysokości ok. 2 metrów.

Wózek podnośnikowy masztowy

Jest on dużo bardziej złożony od poprzednika, ale także o wiele więcej możliwości dostosowania się do przenoszonych ładunków. Może on regulować rozstaw wideł, który sprawdza się w przypadku ładunków o niestandardowych rozmiarach.

Wózek podnośnikowy nożycowy

Kolejną i inna funkcjonalność posiada ten wózek. Stanowią one połączenie trzech urządzeń:

  • wózka podnośnikowego
  • wózka paletowego
  • stołu unoszącego

Połączenie sprawia, że wózki są bardzo różnorodne i zastosowanie mają w działach produkcyjnym, jak i magazynowych

Gdzie kupić wózki magazynowe?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem wózka magazynowego, bardzo ważne jest, aby znaleźć firmę, która się w tym specjalizuje. Bardzo duża oferta znajduje się tutaj: https://e-hak24.pl/magazyn/wozki możesz znaleźć taki rodzaj jaki Cię interesuje. Wszystko po to, aby komfort pracy stał się jeszcze lepszy, a transport sprawiał Ci przyjemność.