Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Turystyka

Wakacyjny dylemat, czyli kilka słów o psich hotelach

Okres urlopowy to prawdziwa gratka dla fanów podróży, zarówno tych zagranicznych, jak i w obrębie naszego kraju. O ile dla nas jest bardzo ekscytujący czas – nasi pupile niekoniecznie są z tego powodu zadowoleni. Wiele miejsc nie oferuje możliwości wypoczynku z psem, więc pojawia się problem, gdzie możemy zostawić psiaka na czas naszego odpoczynku. Z pomocą przychodzą więc psie hotele, jakie jak hotel dla psów Chełmno.

Rodzaje hotelów dla psów

Szukając odpowiedniego miejsca dla naszego pupila, natkniemy się na firmy zajmujące się prowadzeniem większych hoteli dla psów, jak i domowe biznesy zarządzane przez petsitterów.

Te pierwsze oferują często pobyt wraz z różnymi udogodnieniami typu salon groomerski. Posiadają także wiele osobnych pokoi, czy boxów, dzięki którym nawet psy lubujące się w samotności poczują się dobrze.

Domowe hotele dla psów, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się w domu petsittera. To właśnie tam Twój pies będzie spędzał swój czas, gdy Ty będziesz na urlopie. Warto jednak zorientować się na jakiej zasadzie działa miejsce, które wybierzemy. Część petsitterów przyjmuje np. tylko jednego psa pod opiekę, podczas gdy inni decydują się na obecność kilku. Swoje preferencje musisz ustalić z opiekunem, na którego się zdecydujesz. Jeżeli wiesz, że Twój psiak ma problemy z przebywaniem w grupie z innymi zwierzętami – przemyśl opcję hotelu, oferującego pobyt w osobnych pokoikach lub boxach.

Czy psie hotele coś zmienią?

Psie hotele stają się coraz bardziej popularne i jest to zdecydowanie pozytywna wiadomość. Co roku w wakacje słyszy się o psach porzuconych w lasach i na poboczach dróg. Dostępność do miejsc takich jak hotele dla psów, może zmniejszyć skalę tego okrutnego zjawiska.