Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Zdrowie

Pandemia a wizyty u lekarza

Jeśli jesteś rodzicem niemowlęcia lub małego dziecka, obecna pandemia COVID-19 może spowodować, że zapytasz, czy zabranie dziecka do pediatry lub pracownika służby zdrowia na kontrolę stanu zdrowia lub zaplanowaną wizytę szczepienia jest bezpieczne.

Sprawdź: Szczepienia Covid Bydgoszcz

Pomimo tego poczucia niepewności, które jest całkowicie uzasadnione, zaleca się przestrzeganie tych wizyt z kilku powodów. Po pierwsze, gabinet Twojego lekarza dodaje dodatkowe kroki do już i tak rygorystycznych procedur czyszczenia i dezynfekcji, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie. Po drugie, kontynuowanie obecnie zalecanego harmonogramu szczepień dzieci i młodzieży pomoże zapobiegać przyszłym epidemiom – COVID-19 jest wyraźnym przypomnieniem wyzwań związanych ze zwalczaniem śmiertelnych chorób bez szczepionek. Po trzecie, szczepionki mogą pomóc w zapobieganiu koinfekcji i powikłaniom – zarażenie się chorobą, której można zapobiec i COVID-19, może mieć tragiczne konsekwencje. Wreszcie pomagasz ratować życie, zmniejszając obciążenie naszych szpitali – konieczność leczenia pacjentów z COVID-19, a także dziecka z chorobą, której można zapobiec dzięki szczepieniom, powoduje niepotrzebną presję na nasz i tak już zestresowany system opieki zdrowotnej.

Podczas wizyty u lekarza zaleca się, aby zadzwonić do jego gabinetu z wyprzedzeniem i zapytać o wszelkie procedury, których należy przestrzegać po przybyciu. Może to obejmować, ale nie wyłącznie, stosowanie maski lub zakrycia twarzy lub dystans społeczny.