Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie

Powłoka ceramiczna a inne rozwiązania

Dla wielu z nas ochrona wyglądu naszych samochodów jest po prostu częścią doświadczenia związanego z ich posiadaniem. Być może jesteś entuzjastą, który obsesyjnie dba o każdy szczegół, leasingobiorcą chcącym uniknąć opłat za nadmierne zużycie lub po prostu chcesz zatroszczyć się o twoje auto. W każdym z tych przypadków warto abyś wiedział co nieco więcej o powłoce ceramicznej. Czym jest, dlaczego warto ją stosować i czym różni się od wosku oraz uszczelniaczy. Sprawdź: Powłoka ceramiczna Bydgoszcz

Co to jest powłoka ceramiczna dla samochodów?

Aby zrozumieć powłoki ceramiczne, warto najpierw przyjrzeć się najczęstszym produktom do ochrony lakieru. Wosk jest organiczny i najbardziej przystępny cenowo, dostępny w różnych formach, od oldskulowej pasty po szybki i łatwy w użyciu spray. Przez dziesięciolecia „woskowanie” samochodu było synonimem utrzymania jego lśniącego i nowego wyglądu. Niestety, wosk nie jest zbyt trwały i dlatego powinien być nakładany kilka razy w roku. Uszczelniacze natomiast są syntetyczne i opracowane tak, aby wytrwać kilka miesięcy po aplikacji. Łatwo się je nakłada, ale zazwyczaj nie oferują takiego samego głębokiego połysku, jaki uzyskuje się dzięki wysokiej jakości woskowi. Oba rozwiązania skutecznością i trwałością przewyższa powłoka ceramiczna. Ten płynny polimer na bazie krzemionki jest nakładany ręcznie i utwardza się, tworząc warstwę ochronną, która przy odpowiedniej konserwacji może być skuteczna nawet przez kilka lat.

Ta długotrwała ochrona powłoki ceramicznej jest głównym powodem, dla którego właściciele samochodów wybierają ją zamiast innych opcji. Zasadniczo twarda powłoka ceramiczna zapobiega przedostawaniu się do lakieru plam z wody, brudu drogowego, ptasich odchodów i innych substancji, które mogą uszkodzić lakier. Z szybkiego płukania, będą one zsuwać się z łatwością. Powłoka ceramiczna stworzy hydrofobową warstwę, która zasadniczo odpycha wodę, co oznacza, że osady mineralne i brud mają mniej okazji, aby uszkodzić powierzchnię lakieru.