Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Turystyka

Niebezpieczne kąpielisko w Teksasie

W okresie letnim, przy wysokich temperaturach, każdy poszukuje kąpieliska, w którym mógłby się trochę ochłodzić. Wycieczki zagraniczne oferują nam zazwyczaj dostęp do basenu oraz plaży przy morzu bądź oceanie. Niektórym turystom nie wystarczy jednak sam odpoczynek, lecz potrzebują trochę adrenaliny.

W okolicy miasta Wimberley, w Teksasie, znajduje się piękne, lecz bardzo niebezpieczne kąpielisko, które zwane jest Studnią Jakuba. Każda osoba, która spojrzy w dół kąpieliska, nie jest w stanie dostrzec dna, lecz tylko bezkresną głębię. Jest to oczywiście wymarzone miejsce dla zapalonych nurków, lecz osoby bez dużego doświadczenia powinny się trzymać od tego miejsca z daleka.

Studnia Jakuba jest jaskinią znajdującą się pod wodą, a wejście do niej jest pod lustrem wody. Grota jest niesamowitej urody, więc nie dziwi fakt, że te miejsca przyciąga tak dużą ilość turystów. Jest to miejsce licznie odwiedzane także przez lokalną ludność.

Jeśli chodzi o głębokość Studni Jakuba, to pionowy kanał liczy 9 metrów, jednakże znajdują się tam rozgałęzienia do innych grot, więc szacuje się, że głębokość może sięgać nawet 37 metrów.

W przeszłości w miejscu tym tryskała woda na kilka metrów, ponieważ jest to również wywierzysko. Źródło jednak uspokoiło się i można te miejsce wykorzystać turystycznie. Miejsce jest szczególnie oblegane przez nurków, jednakże jest to miejsce bardzo zdradliwe i osoby, które nie są profesjonalistami nie powinny praktykować w tym miejscu. Niemal w każdym roku notuje się tu wypadek śmiertelny.