Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Uroda Zdrowie

Mity dotyczące czyszczenia zębów

Czy nieświadomie uszkadzasz zęby, stosując się do złych porad dentystycznych? Platformy i strony społecznościowe są zaśmiecone nieskutecznymi i wręcz niebezpiecznymi wskazówkami dotyczącymi higieny jamy ustnej. Dlatego ważne jest, aby omówić zmiany dotyczące zdrowia jamy ustnej lub rutyny higieny z wykwalifikowanymi specjalistami. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Tutaj obalamy popularne mity dotyczące stomatologii:

Mit 1: „Naturalne” metody dotyczące higieny jamy ustnej są zawsze bezpieczne i skuteczne

Złe rady, w połączeniu z twierdzeniami z Internetu, że są „naturalne”, mogą poważnie uszkodzić zęby i dziąsła. Na przykład mycie zębów węglem aktywnym nie jest odpowiednie. Związek ten jest ścierny i może powodować pęknięcia szkliwa zębów, co zwiększa ryzyko zużycia zębów, próchnicy i urazów zębów. Węgiel aktywowany może również podrażniać dziąsła, czyniąc je bardziej podatnymi na infekcje.

To, że coś pochodzi z „naturalnego” źródła, niekoniecznie oznacza, że ​​jest to bezpieczniejsze lub lepsze niż sprawdzone pasty do zębów, szczoteczki i inne narzędzia higieniczne.

Mit nr 2: Energiczne szczotkowanie zapewnia czystsze usta

Energiczne szorowanie blatów kuchennych może sprawić, że będą czystsze, ale zębów już niekoniecznie. Pamiętaj, aby myć zęby miękkimi, okrężnymi ruchami przez około dwie minuty, aby dokładnie je wyczyścić.

Mit 3: nitkowanie nie jest konieczne

Niektóre osoby twierdzą, że nitkowanie nie jest konieczne. To niebezpieczna rada – nitkowanie jest konieczne. Nawet jeśli doskonale myjesz zęby, nadal będziesz potrzebujesz oczyścić miejsca na linii dziąseł i między zębami. Pamiętaj, aby codziennie czyścić zęby nicią dentystyczną lub środkiem do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.