Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie Zdrowie

Jak firmy wykorzystują społeczną odpowiedzialność biznesu?

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jest coraz częściej integralną strategią wielu firm. Przynosi to wiele korzyści nie tylko finansowych i wizerunkowych, lecz naprawdę jest w stanie wpłynąć na funkcjonowanie społeczeństwa. Zobaczmy w jaki sposób niektóre firmy działają wraz z ideą CSR:

Johnson & Johnson
Doskonałym przykładem jest globalny gigant Johnson & Johnson. Przez niemal trzy dekady skupiali się na zmniejszeniu swojego negatywnego wpływu na środowisko. Ich inicjatywy to przede wszystkim wykorzystywanie siły wiatru oraz zapewnianie wody pitnej społeczeństwom na całym świecie. Zakup prywatnego dostawcy energii w Texas Panhandle pozwolił firmie zmniejszyć zanieczyszczenie, zapewniając jednocześnie odnawialną, ekonomiczną alternatywę dla energii elektrycznej.

Google
Google od lat cieszy się zaufaniem  nie tylko ze względu na inicjatywy przyjazne naszej planecie. Nie zaprzestają jednak na kwestiach czysto ekologicznych. Google znalazł sporo zwolenników za sprawą bardzo otwartego prezesa Sundara Pichai oraz jego wypowiedziom przeciwstawiającym się wielu kwestiom społecznym, w tym przede wszystkim antymuzułmańskim poglądom prezydenta Donalda Trumpa. Google również uzyskał najwyższy wynik RI w zakresie CSR, przede wszystkim ze względu na to, że ich centrum danych zużywa 50% mniej energii niż inne na świecie. Gigant przeznaczył również ponad 1mld dolarów na projekty związane z energią odnawialną.

Coca-Cola
W pewien sposób można stwierdzić, że ich działania są spowodowane pewnymi wyrzutami sumienia. Ich ogromna flota samochodów dostawczych Coca-Coli dostarczyła światu 3,7 miliona ton gazów cieplarnianych. Z tego względu zdecydowali się wprowadzić realne zmiany w swoich praktykach związanych z dostawą, przede wszystkim inwestując w nowe ciężarówki napędzane paliwem alternatywnym.