Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie

Energia słoneczna coraz bardziej popularna

Energia słoneczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Na różnych instytucjach czy domach prywatnych coraz częściej widzimy panele słoneczne. Coraz częściej wykorzystuje się tę technikę przy parkomatach lub znakach drogowych. Mimo wszystko cały czas wiemy o tym niewiele.

Przy wykorzystaniu energii słonecznej, można zaoszczędzić nawet 70% kosztów, które ponosimy za ogrzanie wody w skali roku. Jest to również wygoda, ponieważ można uniezależnić się od dostawców, zmian cen i dosyć częstych awarii.

Od jakiegoś czasu krąży mit, że do Polski dociera mniej energii słonecznej niż np. do Niemiec i z tego względu nie rozwijamy się w tym kierunku tak szybko jak zachodni sąsiad. Ilość energii, która dociera do Polski to ok. 1000 – 1200 kWh/m2. Jest to porównywalnie do krajów zachodnich.

Warto dodać, że są kraje, które przy niższych wartościach pozyskują znacznie więcej energii – są to głównie kraje skandynawskie.

Energię słoneczną można wykorzystać w naprawdę wielu obszarach – wszystko zależy od naszych potrzeb. Wiąże się to wszystko z dobraniem dobrego rozwiązania energetycznego. Aby dowiedzieć się więcej, warto sprawdzić Audyt energetyczny Bydgoszcz. Wiadome jest, że inna instalacja potrzebna będzie do ogrzewania wody, oświetlenia pomieszczeń, a jeszcze inna do zapewnienia elektryczności. Rozwiązań jest naprawdę wiele.

Dlaczego ludzie tak mało korzystają z lamp solarnych? Większość uważa, że w pochmurny dzień nie zgromadzą potrzebnej ilości energii i pozostaną bez prądu, światła lub z zimną wodą. Nic bardziej mylnego. Promieniowanie słoneczne dociera do Ziemi niezależnie od pogody. Jest to może mniej energii niż w przypadku pełnego słońca, lecz instalacja cały czas będzie działać.