Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie

Czy to koniec telewizorów 3D?

Telewizory 3D miały być istną rewolucją na rynku i zwojować całą branżę. Niestety, od samego początku nie przyjęły się one zbyt dobrze. Przez długi czas producenci starali się nam wmówić, że są o wiele lepsze od poprzednich modeli, lecz nie przynosiło to większego skutku. Przez wiele lat prób przekonywania nas co do wspaniałości tych sprzętów, klienci nie poddali się, aż w końcu przyszedł moment, który od dłuższego czasu wydawał się nieunikniony, mianowicie telewizory 3D oficjalnie „umarły”.

Do samego końca na rynku walczyli jeszcze tacy producenci jak Sony oraz LG, ale niedawno nawet oni ogłosili, że nie będą już wypuszczać na rynek telewizorów z wyświetlaczem 3D. Oczywiście nie oznacza to, że już nigdy nie wrócą do tej technologii, lecz obecnie wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Sprzęt ten całkowicie nie sprawdził się na rynku – podobnie jak zakrzywione wyświetlacze.

Powodem takiego stanu rzeczy wydaje się być sprawa oczywista. Niezależnie od tego co mówili producenci, w jakikolwiek sposób by go nie zachwalali, to obecny rynek technologiczny nie jest jeszcze gotowy na to, aby obraz trójwymiarowy na stałe zawitał w naszych domach. Wydaje się także, że nigdy już nie zwojuje tego rynku, ponieważ można zauważyć, że wielkimi krokami zbliża się rewolucja wirtualnej rzeczywistości.

Firmy muszą więc wrócić do starych praktyk i walczyć o klienta wyższa rozdzielczością, barwą i kontrastem. Nikt chyba jednak nie będzie żałował, że technologia 3D nie sprawdziła się na rynku, skoro każdego dnia możemy obserwować nowe możliwości związane z wirtualną rzeczywistością.

Sprawdź więcej: Serwis RTV Bydgoszcz