Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Ciekawostki Uroda

Skutki uboczne wybielania zębów?

Zabiegi wybielania zębów są uważane za bezpieczne, gdy procedury są przestrzegane zgodnie z zaleceniami. Istnieje jednak pewne ryzyko związane z wybielaniem, o którym należy pamiętać:

Wrażliwość:
Wybielanie może powodować przejściowy wzrost wrażliwości na temperaturę, nacisk i dotyk. Jest to najbardziej prawdopodobne podczas wybielania w gabinecie, gdzie stosuje się wybielacz o wyższym stężeniu. Niektóre osoby odczuwają spontaniczne bóle przeszywające („zingery”) w połowie przednich zębów. Osoby najbardziej narażone na nadwrażliwość na wybielanie to osoby z recesją dziąseł, znacznymi pęknięciami zębów lub wyciekami wynikającymi z wadliwych uzupełnień. Czułość wybielania utrzymuje się nie dłużej niż dzień lub dwa, ale w niektórych przypadkach może utrzymywać się nawet do miesiąca. Niektórzy dentyści zalecają pastę do zębów zawierającą azotan potasu dla wrażliwych zębów. Reklama: Dobry dentysta Rybnik

Podrażnienie dziąseł:
Ponad połowa osób stosujących wybielacze nadtlenkowe doświadcza pewnego stopnia podrażnienia dziąseł w wyniku stężenia wybielacza lub kontaktu z tackami. Takie podrażnienie zwykle utrzymuje się do kilku dni, zanikając po zatrzymaniu wybielania lub obniżeniu stężenia nadtlenku.

Zęby Technicolor:
Wybielanie nie ma wpływu na uzupełnienia, takie jak klejenie, korony dentystyczne lub licówki, dzięki czemu zachowują swój domyślny kolor, podczas gdy sąsiednie zęby są wybielane. Prowadzi to do tego, co często nazywa się „zębami technikoloru”.