Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Ciekawostki Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki elektrycznej?

Decyzja o zakupie kosiarki jest znacznie łatwiejsza do podjęcia niż zdecydowanie się na konkretny model. Dla osób niewtajemniczonych w tematach ogrodniczych specyfikacje kosiarki elektryczne Bydgoszcz znaczą tyle samo, co hieroglify, ale spokojna głowa. Postaramy się odkryć rąbka tajemnicy i pomóc wam w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu sprzętów ogrodowych.

Najpierw poruszymy kwestię doboru mocy kosiarki elektrycznej do wielkości waszego ogrodu. Przewiduje się, że:

  • trawnik o powierzchni do 200 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1000 W;
  • trawnik o powierzchni do 300 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1200 W;
  • trawnik o powierzchni do 500 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1400 W;
  • trawnik o powierzchni do 700 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1600 W;
  • trawnik o powierzchni do 900 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1800 W.

 

Dodatkowo należałoby zaznaczyć, że nie musicie się dokładnie trzymać tych wytycznych. Ponieważ również warto zwrócić uwagę na to, że kosiarki elektryczne Bydgoszcz z mocniejszym silnikiem wykonają tę samą pracę w krótszym czasie, a także lepiej poradzą sobie w bardziej zarośniętym terenie naszego ogrodu.

Drugą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę, jest wybór kosiarki elektrycznej z napędem, czy bez napędu. Pierw trzeba określić, czym się różnią owe sprzęty.  Kosiarki elektryczne Bydgoszcz z napędem uwalniają nas od męczącej pracy związanej z pchaniem całego sprzętu. Dzięki owemu napędowi jedynie musimy zająć się sterowaniem, co brzmi znacznie wygodniej. Tego typu modele są polecane w przypadku ogrodów o dużych powierzchniach, a także ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu.

Pamiętajcie również o uniwersalnej zasadzie związanej z cenami produktów. “Jeśli coś jest zbyt tanie, to znaczy, że bubel”. Niestety, tak jak w wielu przypadkach z małym budżetem nic nie zwojujemy, ale z drugiej strony też nie należy płacić jak za zboże. Ceny kosiarki elektryczne Bydgoszcz wahają się pomiędzy 649 zł, a 1199 zł za sprawdzone modele włoskiej firmy Oleo-mac.