Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Dom i ogród

Fordon zyskuje na popularności

Przyłączony do Bydgoszczy w 1970 roku Fordon obecnie pełni funkcję jej największej sypialni. Duży stopień zalesienia, który stanowi 1/3 całego obszaru, stosunkowo luźna zabudowa nadająca mu bardziej przedmiejski charakter przy jednoczesnym dobrym skomunikowaniu z centrum miasta. Walory Fordonu zostały docenione przez Bydgoszczan – coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do tej nieco odległej, ale atrakcyjnej części Bydgoszczy. Sprawdź: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Najlepszym dowodem na wzrost zainteresowania tym obszarem jest systematycznie wzrastająca liczba inwestycji. Utrzymuje się również trend obserwowany w pozostałych częściach miasta – budynki stają się coraz nowocześniejsze i bardziej komfortowe. Doskonałym przykładem takiej inwestycji jest osiedle Awangarda. Jednak określenie „awangardowy” zdecydowanie bardziej pasowałoby do innej inwestycji mieszkaniowej wznoszonej w Fordonie – osiedla Active Park. Nietuzinkowe rozwiązania, tarasy na dachach oraz ciekawe otoczenie czynią z niego idealną alternatywę w stosunku do propozycji innych deweloperów, szczególnie dla ludzi młodych i aktywnych. Inną dużą inwestycją jest liczący 12 bloków zespół Nordic Residence, prace nad którym rozpoczęto kilka lat temu. Jednocześnie pojawiają się kolejne informacje i propozycje budowy nowych jednostek na terenie Fordonu.

Niepodważalne walory Fordonu, jako ostoi ciszy i rozległych terenów rekreacyjnych w połączeniu z dobrym skomunikowaniem z resztą miasta (szczególnie po zbudowaniu linii tramwajowej), przekładają się na systematyczny wzrost jego popularności wśród ludzi poszukujących nowego lokum.