Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Lekarz medycyny estetycznej ze Świecia trzymający w ręku stetoskop
Uroda

Fakty i mity o botoksie

Medycyna estetyczna od zawsze była czymś bardzo tajemniczym a jednocześnie pożądanym przez większość osób, głównie kobiet. Narosło wokół tego tematu tyle mitów, że mamy teraz mnóstwo materiałów na artykuły. Dzięki!

Jeżeli interesujesz się botoksem czy zabiegami ogólnie, to prawdopodobnie wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “medycyna estetyczna świecie”, ale nie musiałeś znaleźć tam wielu informacji na ten temat. Nie szkodzi – poniższy artykuł przedstawia najpopularniejsze fakty i mity o botoksie oraz o zabiegach z nim związanych. Zapraszam do czytania!

 

Możesz mieć botoks w ustach – fałsz

Wiele osób popełnia błąd myśląc, że jeśli masz powiększone usta jakiegokolwiek rodzaju, to jest to Botoks, ale to nie jest prawda. W rzeczywistości, jeśli idziesz na zabieg powiększania ust, to lekarz będzie używać wypełniaczy dermalnych – to samo odnosi się do policzków.

 

Botoks działa na wszystkie rodzaje linii i zmarszczek – fałsz

Podczas gdy botoks działa na linie ekspresji (linie dynamiczne), takie jak kurze łapki, linie 11s i linie czoła, nie działają one na linie statyczne – te, które pozostają, gdy nie poruszamy twarzą. Te ostatnie leczy się za pomocą wypełniaczy skórnych.

 

Botox zapobiega powstawaniu zmarszczek – prawda

To prawda… ale jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę jest strona finansowa. Jeśli zaczniesz otrzymywać Botoks w wieku dwudziestu lat, to będziesz musiała go używać przez długi, długi czas, aby utrzymać wyniki. Ważną kwestią jest rozważenie, czy możesz sobie pozwolić na to, aby robić to co 3-6 miesięcy przez resztę swojego życia.

Sprawdź: Botoks Świecie

 

Botoks może być stosowany tylko na twarzy – fałsz

Botoks może być stosowany z wielu powodów, nie tylko do redukcji zmarszczek. Na przykład, toksyna botulinowa może być stosowana w leczeniu przewlekłych migren, dystonii szyjnej i innych skurczów, nadpotliwości (nadmiernego pocenia się) i wielu innych. Całkiem imponujące!

Medycyna estetyczna od zawsze była podekscytowana zabiegami upiększającymi – a szczególnie botoksem. Dlatego też warto zastanowić się czy jest sens zwykłego przejmowania się kosztami, gdy można zachować swoją młodość na dłużej – medycyna estetyczna jest w stanie nam pomóc zawsze.