Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Turystyka

Bydgoska Starówka

Stare Miasto w Bydgoszczy jest najstarszą częścią miasta i swoje początki ma już w XIV wieku, kiedy to nadano mu akt lokacyjny. Centrum stanowi oczywiście Stary Rynek, który ze względu na trudy przeszłości, bogaty jest w wiele historii.

Na Starym Rynku znajduje się Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, który został w tym miejscu ustawiony w 1969 roku. Od wielu lat toczy się debata miejska na temat przeniesienia go w inne, według wielu bardziej właściwsze miejsce. Jedną z propozycji jest Dolina Śmierci w Fordonie. Pomnik zaprojektowany przez rzeźbiarza Franciszka Masiaka jest upamiętnieniem ofiar terroru hitlerowskiego, a w szczególności bydgoszczan, którzy ponieśli śmierć w pierwszych dniach wojny.

Na Starym Mieście bardzo często odbywa się wiele imprez. Sąsiedztwo Kanału bydgoskiego oraz Wyspy Młyńskiej idealnie dopełnia potencjał tego miejsca. Niedaleko znajduje się również Muzeum Mydła i Historii Brudu. Okoliczne puby, kawiarnie i restauracje licznie przyciągają ludzi w te miejsce. Wieczorami można zajrzeć do pobliskich klubów lub odbyć spokojny spacer po pięknej okolicy.

Całe Stare Miasto ma niepowtarzalny klimat, więc nie dziwi fakt, że przyciąga rzeszę turystów. Naprawdę jest co robić w Bydgoszczy, więc nie zwlekaj i zaplanuj sobie przyszły weekend!