Bardzo Rzetelnie – portal najlepszych informacji

Portal informacyjny z ciekawostkami ze świata

Technologie

Awarie prądu mogą uszkodzić nasz sprzęt RTV

Skoki napięcia są bardzo niebezpieczne dla naszego sprzętu rtv i agd. Mogą one być spowodowane starą instalacją lub ukrytymi awariami. Ostatnimi czasy w Starogardzie mają miejsce regularne awarie prądu. Mieszkańcy skarżą się, że skoki i spadki napięcia stają się coraz bardziej uciążliwe, ponieważ efektem są uszkodzenia urządzeń rtv mieszkańców.

Po kilku już nieprzyjemnych sytuacjach, wielu zgłoszeniach, władze miasta postanowiły zająć się tym problemem. Okazało się, że za usterki odpowiada bezpośredni dostawca prądu. O fakcie zostały poinformowane odpowiednie służby techniczne, które bezzwłocznie zabrały się za naprawę usterki.

Wiceprezes osiedla, na którym miały miejsce awarie, zapewnia, że usterki nie miały związku z stanem technicznym budynków. Jednak powinny one być wyposażone w odpowiedni system zabezpieczeń przepięciowych, a jednak do uszkodzeń sprzętu dochodziło. Nie zawsze jest on już bezużyteczny i warto zanieść go do serwisu, aby sprawdził go specjalista. Czytaj więcej: www.serwistv.bydgoszcz.pl

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z brakiem dopływu prądu do mieszkań, lokatorzy powinni natychmiast informować o tym zarządcę. Operatorzy energetyczni także reagują na wszelkie zgłoszone awarie.

Jeśli potwierdzi się fakt, że w niektórych lokalach sprzęt faktycznie został uszkodzony, a winę za to ponosi energetyka, to mieszkańcy mają prawo starać się o odszkodowanie. Sprzęt rtv jest wrażliwy na gwałtowne wzrosty napięcia, co może mieć miejsce w przypadku awarii linii niskiego napięcia.